czwartek, 10 grudnia 2015

Kosztuje 90gr i zwana jest lekiem na wszystko. Poznaj 23 zastosowania tego cudownego płynu.

 
 

Co to za tajemnicza substancja? Nadtlenek wodoru - H2O2 zwana również wodą utlenioną.

Najpopularniejszą formą  jest woda utleniona Hydrogenii Peroxidum 3% FP, można ją kupić w każdej aptece. 100g to koszt około 90gr, woda ta zwana jest lekiem na wszystko, niszczy nadmiar wolnych rodników, grzyby, wirusy, bakterie oraz pasożyty. Jest też potężnym antyoksydantem.

Poniżej znajdziecie najpopularniejsze zastosowanie 3% wody utlenionej.
 

ZDROWIE/URODA

1. Na katar – 15 kropel mieszamy z łyżką wody. Za pomocą pipetki zakraplamy bezpośrednio do nosa
2. Ból ucha - 10 kropel mieszamy z łyżeczką wody. Za pomocą pipetki zakraplamy bezpośrednio do ucha
3. Kamień nazębny, nadwrażliwość zębów, paradontoza, wybielanie zębów – na łyżeczkę sody oczyszczonej zakraplamy 3% wodę utlenioną tak aby powstała papka o konsystencji gęstej pasty. Czyścimy zęby tak jak pastą do zębów.
4. Do kąpieli – wlewamy 100ml 3% wody utlenionej. Kąpiel taka usuwa grzyby, wirusy, bakterie oraz pasożyty z naszej skóry.
5. Płukanie jamy ustnej – jako środek do odświeżania jamy ustnej stosuj 3% wody utlenionej około 30 sekund. Po przepłukaniu, przemyj jamę ustną zwykłą wodą.
6. Twarz – do odświeżenia twarzy stosuj wacik nasączony 3% wodą utlenioną.
7. Infekcje skórne – do przemywania ran, otarć naskórka, siniaków. UWAGA: nie stosujemy w przypadku oparzeń.
8. Grzybica stóp – do 3% wody utlenionej dodaj przegotowanej wody w proporcji 1:1. Umieść w butelce z atomizerem i spryskuj stopy przed snem.
9. Lewatywa - Dodać 1 łyżkę 3% wody utlenionej do 1 litra ciepłej wody destylowanej. 10. Irygacja – do pół litra ciepłej wody destylowanej dodaj 10ml 3% wody utlenionej. Stosuj 2 razy w tygodniu przy przewlekłej grzybicy. 
11. Rozpuszczalna w wodzie do picia – 1 kroplę 3% wody utlenionej dodać do 50ml ciepłej wody. Pić rano, w południe i wieczorem, 30 minut przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku. Dawkę należy zwiększać maksymalnie do 30 kropel dziennie (zaleca się tego limitu nie przekraczać). Kierujmy się w przy dawkowaniu intuicją. Woda utleniona jest potężnym antyoksydantem i jeżeli czujemy, że jest to zbyt duży szok tlenowy dla organizmu zróbmy przerwę 1-2 dni i zacznijmy kurację od początku. UWAGA: pijąc wodę utlenioną, możemy spowodować rozstrój żołądka. Woda utleniona powinna być pita na pusty żołądek. Nie należy mieszać chlorowanej wody kranowej z 3% wodą utlenioną. Więcej na temat terapii woda utlenioną w książce Iwana Nieumywakin "Woda utleniona - na straży zdrowia".
 

SPRZĄTANIE

12. Dezynfekcja blatów, desek do krojenia, zlewu, gąbeczek do mycia – umieścić 3% wodę utlenioną w rozpylaczu
13. Czyszczenie zmywarki – do każdego cyklu mycia wlać 50ml 3% wody utlenionej.
14. Pranie – do przegródki na wybielacz dodaj 100ml 3% wody utlenionej
15. Czyszczenie plam z krwi – bezpośrednio na plamę i przepłukać zimna wodą. Gorąca woda utrwala plamy z krwi.
16. Nawilżanie powietrza – do nawilżacza dodaj 3% wody utlenionej. Dzięki temu powietrze w twoim domu stanie się czystsze i zdezynfekowane.
17. Walka z pleśnią – przemywaj spleśniałe powierzchnie 3% wodą utlenioną, aż do całkowitego pozbycia się problemu.

GOTOWANIE
 
18. Usuwanie bakterii z owoców i warzyw - spryskać owoce i warzywa 3% wodą utlenioną. Pozostawić je na kilka minut, a następnie opłukać i wysuszyć (usuwanie E-coli)
19. Marynowanie: Umieścić mięso, ryby lub drób w naczyniu (unikać używania naczyń aluminiowych). Zalać je 3% wodą utlenioną rozcieńczoną taką samą ilością wody. Umieścić w lodówce na ½ godz. Przepłukać i gotować.
OGRODNICTWO

20. Środek owadobójczy – 1 litr wody + 50gr cukru + 50ml 3% wody utlenionej
21. Nawilżanie roślin doniczkowych – 30ml 3% wody utlenionej dodać do 1 litra wody zwykłej. Przecierać liście lub opryskiwać.
22. Rozwój korzeni w ogrodnictwie – 30ml 3% wody utlenionej dodać do litra wody
23. Kiełkowanie materiału siewnego: Dodać 30 ml wody utlenionej do 0,55 litra wody i moczyć sadzonki całą noc. Dać te same ilości wody utlenionej do każdego płukania sadzonek.

Jeśli znacie inne zastosowanie tego popularnego preparatu piszcie w komentarzu. 
więcej nt. wody utlenionej znajdziecie w książce Iwana Nieumywakin "Woda utleniona - na straży zdrowia" oraz w publikacjach i wykładach Jerzego Zięby.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz